Arkitera Genç Mimar Ödülü 2019

nisan, 2019

26nis(nis 26)00:0018eki(eki 18)00:00Arkitera Genç Mimar Ödülü 2019

DEVAMINI GÖSTER...

Açıklama

Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından verilen Arkitera Genç Mimar Ödülü’nün amacı, nitelikli ürünler veren genç mimarların işleriyle tanınmasını sağlamak ve çalışmalarının değerlendirilmesi için ortam oluşturmaktır.

Başvuru Koşulları 

Arkitera Genç Mimar Ödülü’ne aday olmak için 1 Ocak 1979 veya daha sonra doğmuş olma ve Arkiv.com.tr’de yer almak için başvuru yapmış olma koşulu aranmaktadır. Ödül ve ARKIV’de yer almak için istenen bilgilerin 18 Ekim 2019 saat 17:00’a kadar Arkitera Mimarlık Merkezi’ne ([email protected] veya [email protected]) ulaştırılması gereklidir. Belirtilen saate kadar Arkitera Mimarlık Merkezi’ne ulaşmayan aday başvuruları geçersiz sayılacaktır.  

Yukarıdaki koşulları sağlayan ve daha önceki senelerde Seçici Kurul Teşvik Ödülü almış kişiler de yeniden ödüle başvurabilirler.  

Değerlendirme Ölçütleri  

Arkitera Genç Mimar Ödülü, başta aday mimarın inşaatı tamamlanmış yapıları olmak üzere, mimarın tasarım alanındaki bütün birikimine bakılarak, başvuranlar arasından tek bir isme verilir.   

Seçici Kurul  

2019 yılındaki Seçici Kurul, aşağıda yer alan isimlerden oluşuyor:   

  • Şule Ertürk Gaucher
  • Arda İnceoğlu
  • Sinan Kafadar
  • Dilgün Saklar
  • Banu Uçak

 

Değerlendirme Süreci  

Seçici Kurul, yarışmaya katılan tüm projeleri, dijital ortamda değerlendirecektir. Oy çokluğuyla karar verecek kurulun kararı değiştirilemez, kurul kararına itiraz edilemez.  

Takvim  

  • Ödülün ilanı: 26 Nisan 2019  
  • Son başvuru tarihi: 18 Ekim 2019

 

Başvuru  

1 Ocak 1979 ve sonrası doğumluysanız Arkitera Genç Mimar Ödülü’ne başvurmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:  

ARKIV’de kişisel bilgileri ve projeleri ile yer alan bir mimarsanız:   

Aşağıdaki “Müelliflik Açıklaması” metnini doldurarak, ıslak imzalı bir şekilde son başvuru tarihine kadar Arkitera Mimarlık Merkezi’ne ulaştırın. Seçici Kurul değerlendirmeyi ARKIV’de yer alan sayfalarınız üzerinden yapacaktır.  

Bilgileriniz henüz ARKIV’de yer almıyorsa:   

Müelliflik Açıklaması metnini doldurarak, ıslak imzalı bir şekilde son başvuru tarihine kadar Arkitera Mimarlık Merkezi’ne ulaştırın.     

Bununla birlikte, “Mimar Bilgi Formu“, “Ofis Bilgi Formu“, “Proje Bilgi Formu” ve görsel malzemeleri CD veya internet üzerinden dosya paylaşımı ile, son başvuru tarihine kadar Arkitera Mimarlık Merkezi’ne gönderebilirsiniz.  

 

Seçici Kurul değerlendirmeyi ARKIV’de yer alan sayfalarınız üzerinden yapacaktır.  

Müelliflik Açıklaması  

Arkitera Genç Mimar Ödülü’ne adaylık başvurusunda bulunan mimarın, Arkiv’de değerlendirilecek bilgi ve projelerine yönelik müelliflik açıklamasını aşağıdaki metni kullanarak A4 boyutunda bir kağıda yazarak imzalaması ve diğer belgelerle birlikte son başvuru tarihine kadar Arkitera Mimarlık Merkezi’ne ulaştırması gerekmektedir.   

Örnek:

Arkitera Genç Mimar Ödülü 2019 ödül sekretaryasına, ARKIV’de (www.arkiv.com.tr) yer alan projelerimle katıldığımı ve bu projelerin müellif(lerinden biri)i olduğumu beyan ederim. Beyanıma dayanarak, Arkitera Mimarlık Merkezi’nin müelliflik konusunda yaptığı açıklamanın doğruluğu konusunda tüm sorumluluğun bana ait olduğu ve gerekli görüldüğünde Arkitera Mimarlık Merkezi’nin üçüncü makamlardan bu konuda onay talep edebileceğini kabul ederim.

Tarih
Ad Soyad
İmza

Ödül   

Ödül mimara verilen bir onur ödülüdür. Kazanan mimara ödül heykelciği ve plaket verilecektir.  

Katılım Ücreti   

Arkitera Genç Mimar Ödülü’ne başvuru için katılım ücreti alınmaz.  

Gizlilik   

Aday mimarların başvuruları gizli tutulacaktır   

Ödül Sekreteryası  

Arkitera Mimarlık Merkezi
A: Cemil Topuzlu Cad. İş Bankası Blokları A Blok No:8 Dalyan – İstanbul / Türkiye 
T: +90 216 355 0722 
F: +90 212 310 2905 
E: [email protected]

 

Bu yıl 12’ncisi verilecek olan Arkitera Genç Mimar Ödülü’nün son başvuru tarihi 18 Ekim 2019.

 

Düzenleyen: Arkitera Mimarlık Merkezi

Etiketler: Arda İnceoğlu, Dilgün Saklar, Sinan Kafadar, Şule Ertürk Gaucher

 

Gün-Saat

Nisan 26 (Cuma) 00:00 - Ekim 18 (Cuma) 00:00

X
X