Adatepe Taşmektep’te “Denemeler: Fonksiyon üzerine”

haziran, 2019

30haz(haz 30)00:0015eyl(eyl 15)00:00Adatepe Taşmektep'te "Denemeler: Fonksiyon üzerine"

DEVAMINI GÖSTER...

Açıklama


Adatepe Taşmektep, 15 Eylül’e dek Sergen Şehitoğlu’nun “Denemeler: Fonksiyon üzerine” adlı sergisine ev sahipliği yapıyor.

Sergen Şehitoğlu’nun çalışmaları, fonksiyon kavramına yönelik incelemelerini veri görselleştirmeleri yoluyla sunuyor. Şehitoğlu çalışmalarında, bir sistemi oluşturan girdiler ile çıktılar arasındaki bağıntıların soyut yapısını, matematik alanına özgü simgeler üzerinden inceliyor. Sanatçı bir simgeler dizisinin soyut yapısını, başka bir simgeler dizisinin soyut yapısıyla karşılaştırarak, görünüşte birbirlerinden farklı olan simgelerin aynı anlamı gösterebilmesinin koşullarına yönelik araştırmalarını veri görselleştirmeleriyle sunuyor.

30 Haziran günü açılan “Denemeler: Fonksiyon üzerine” sergisi 15 Eylül 2019 tarihine kadar Adatepe Taşmektep’te ziyaret edilebilir.

 

 

Sergen Şehitoğlu hakkında

1980 İstanbul doğumlu Sergen Şehitoğlu,Saint-Joseph Lisesi’nin ardından Y.T.Ü’de Mühendislik okudu. Eğitimini Marmara Üniversitesi Fotoğraf Yüksek Lisansıyla sürdüren Şehitoğlu,2010’da İ.F.M Leica Galeri’de açtığı ilk kişisel sergisinden sonra, eserleri İstanbul, Berlin, Bruksel, Amsterdam, Londra, İzmir, Ankara, Bursa, Basel, Paris ve Viyana’da çeşitli galeri ve fuarlarda sergilendi. Son dönemde post-internet alanında üretimler yapan sanatçı, veri görselleştirmelerini fotografik ürünler olarak sunmaktadır. 2013 yılında “0 dB”, 2016 yılında “Kill Memories” adlı fotoğraf kitaplarını yayınlayan Şehitoğlu, bir fotoğraf inisiyatifi olan GFİ’nin kurucu üyelerinden olup; halen İstanbul’da yaşamakta ve çalışmaktadır.

Etiketler: 

Etkinlik Künyesi:


Adatepe Teşmektep

A. Adatepe Köyü No: 13 Küçükkuyu / Ayvacık 17980 Çanakkale

 

Gün-Saat

Haziran 30 (Pazar) 00:00 - Eylül 15 (Pazar) 00:00

X
X