Profil fotoğrafı

Mimarlar

 • Açık Grup
 • 1 gün önce
 • 450

  Mesajları

 • 239

  üyeler

dublex ev projesi

Mesleki Paylaşımlar Forumlar Mimarlar dublex ev projesi

Son güncelleme tarihi: Mimarlar 1nurcan nurcan şu anda
2 Kişi
2 yanıt
 • Profil
  Gönderi
 • #3713
  Mimarlar 2nurcan nurcan
  Katılımcı

  iki katlı ev planını çizerken giriş kata hol yapıp, ikinci kata antre mi yapmalıyım? veya her iki kata da mı antre yapayım? antre ile hol arasındaki farkı çözemedim.

  #3715
  Mimarlar 3Özkan Gümüşbaş
  Katılımcı

  Merhabalar,

  Antre kelimesinin orijinali “entrer”, fransızcadan gelmektedir ve tercümesi “girmek” kelimesine denktir. Antre alanı, sadece giriş kısmındaki boşluk için kullanılır. Evin başka kısımlarında antre olmaz. Antrede ayakkabılık, vestiyer, dresuar, ayna gibi mobilyaları sığdırmayı düşünmelisiniz. Eve gelen misafirlerin ilk görecekleri yer, antredir. Kullanışlı olmalıdır. Ayakkabı ve palto giymek kolay olmalıdır, vs.

  Hol kelimesi ise antreden farklıdır. O da ingilizce “hall” kelimesinden gelir. Kabul salonu olarak tercüme edilebilir. Yani büyük bir evdeki salona girmeden evvelki, misafirleri karşıladığınız alan gibi düşünün. Tiyatroların da holleri olur. Salona girmeden evvel, insanların bir araya geldiği.

  Hol ve antre birbirinden farklıdır özetle. Antre girişte olmalıdır. Hol ise, salonun girişinde olmalıdır. Eviniz iki katlı ise, üst kata çıkar çıkmaz geldiğiniz alana da hol denilebilir. Bu holden mesela odalara dağılabilinir.

  Umarım yardımcı olmuştur yazdıklarım.

  #3717
  Mimarlar 2nurcan nurcan
  Katılımcı

  çok teşekkür ederim. çok sağolun. çok iyi anladım ve aradaki farkı çözebildim.

Bu konuyu cevaplamak için önce aramıza katılmalısınız.

X
X