Profil fotoğrafı

İnşaat Mühendisleri

 • Açık Grup
 • 3 gün 6 saat önce
 • 257

  Mesajları

 • 95

  üyeler

Betona su ilave etmek

Mesleki Paylaşımlar Forumlar İnşaat Mühendisleri Betona su ilave etmek

Son güncelleme tarihi: İnşaat Mühendisleri 1Mert Aksoylu şu anda
4 Kişi
3 yanıt
 • Profil
  Gönderi
 • #2609
  İnşaat Mühendisleri 2Nihal Savran
  Katılımcı

  Merhaba,
  Betona su ilave etmek betonun mukavemetini düşürür. diye öğretilir okullarda.ama ustalar daha kolay mastar çekebilmek için içi betona katıyorlar bu durumda ne yapılmalı.görüşlerinizi rica edebilir miyim?

  #2610
  İnşaat Mühendisleri 3Nevzat Batur
  Katılımcı

  Merhaba,
  Su çimento oranının artması mukavemeti düşürür.Önlemi proje aşamasında başlıyor malzeme katsayısı 1.5′ a bölünerek.Bir de alınan numunelerdeki mukavemet beklenenden aşağıda olunca onay alınacak kurumlar sorun çıkarabilir.Bu yüzden kararlı mühendis olunmalı.

  #2611
  İnşaat Mühendisleri 4Yusuf Gencel
  Katılımcı

  Üstat dediğin gerçekten doğru. Çimentoyu hidrate edebilmek için oran 1/3 dür daha fazla verilen su kıvam içindir. Şu andaki teknoloji ile uygun katkılar kullanılarak beton santrali ve şantiye arasındaki slamp kaybına bir çözüm sa?lana biliyor ama santralden çıkan betona su vermek cinayetle aynıdır. Sakın ustaların sözüne uymayın. Sağlam durun, sorunu beton santrali ile çözün. Kolay gelsin

  #2612
  İnşaat Mühendisleri 5Mert Aksoylu
  Katılımcı

  Merhaba,
  İyi bir beton firması, zaten kolay işlenebilir beton üretmektedir. Kalıpçının 1 saat kazanması için cinayete teşebbüs etmek akılla açıklanabilir bir durum olamaz. BetonSA ile çalışmıştık bir dönem. Transmikserlerdeki su vanalarını iptal etmişlerdi. Sadece üstte bir vana vardı. O da beton sonrasında temizlik için. Bu yaklaşım keşke bütün firmalarda olsa. Evet maliyeti yüksekti ama onlarla çalışmak güven veriyordu.

Bu konuyu cevaplamak için önce aramıza katılmalısınız.

X
X