Profil fotoğrafı

İç Mimarlar

 • Açık Grup
 • 2 ay 1 hafta önce
 • 403

  Mesajları

 • 139

  üyeler

OFİS İSMİ NE OLABİLİR ?

Mesleki Paylaşımlar Forumlar İç Mimarlar OFİS İSMİ NE OLABİLİR ?

Son güncelleme tarihi: İç Mimarlar 1nilşah Çapur şu anda
9 Kişi
13 yanıt
 • Profil
  Gönderi
 • #3660
  İç Mimarlar 2nilşah Çapur
  Katılımcı

  MERHABA ARKADAŞLAR,OFİS AÇICAM VE İSİM BULAMADIM BİR TÜRLÜ.VAR MI ÖNERİSİ OLAN ?

  #3661
  İç Mimarlar 3Verda Özyiğit
  Katılımcı

  Ofis ismi bulmak hakikaten çok zor oluyor 🙂 Bütün güzel isimler alınmış gibi geliyor insana… Sonuçta ofisin internet sitesini de düşünmek lazım. Mesela ofisin ismi “Nilşah Mimarlık” olacaksa, http://www.nilsahmimarlik.com adresinin önceden alınmamış olması gerek gibi detaylar önemli. Birde Ticaret Odasından kontrol etmek lazım. Çünkü kuruluş aşamasında, aynı ünvanlı firmalara izin vermiyorlar diye biliyorum. Aklıma ilk geleni yazayım: NC Design?

  #3662
  İç Mimarlar 4Rafet Arıkan
  Katılımcı

  Verda’ya katılıyorum. Baya çetrefilli bir süreç isim bulmak. Çünkü öyle ciddiye almadan yaparsan, sonradan karşına bir sürü dert çıkıyor. Ama en önemlisi, ofise koyacağımız isim nihayetinde bir “marka” olacak. Ve açılan ofisin adına uygun birde logo yapmak gerekecek. Ondan sonra, mutlaka bu logo ve ismin marka patentinin alınması gerekeceği için, isim seçerken ben olsam ilk olarak http://www.tpe.gov.tr adresinden türk marka patentinden hangi isimlerin markalaştığına bakarım ve patenti henüz seçilmemiş bir marka seçerdim. İsim önermek isterim elbette ama, açacağınız ofisin özelliklerini tanımlasanız diyorum? Yani kendi ad ve soyadınıza göre bir isim seçebilirsiniz elbette veya yapacağınız işi diğerlerinden ayıran bir özellikle de öne çıkabilirsiniz. Mesela sadece klasik mekanlar yapacaksınız, içinde “klasik” kelimesini çağrıştıran bir isim seçilebilir. Ofisiniz veya yapacağınız iş hakkında daha çok bilgi verin bence 🙂 Selamlar.

  #3663
  İç Mimarlar 5Ekin Asımgil
  Katılımcı

  Biz arkadaşım Göze ile ortak ofis açarken isim soy isim baş harflerimizi kullanarak açmıştık ve marka aşamasında aynen yukarıda yazıldığı şekilde patlamıştık 😀 Bu yüzden olabildiğince orijinal bir şeyler düşünmeye çalışın. Tasarımda ne gibi bir farklı özelliğiniz var? Ne gibi işler yapıyor veya yapacaksınız? Bunları düşünün. Bence bas harf olaylarına hiç girmeyin. İllaki başka birisi o isimleri almış oluyor çünkü. Mimarobot’un ofisler galerisindeki kayıtlı büroların isimlerine bir bakın http://www.mimarobot.com/ofis belki fikir verir. Her ofisi olanın ilk başta geçtiği önemli bir aşamadasınız. Bol şans ve başarılar diliyorum. Umarım her şey yolunda gider. Ama bende öneride bulunmak için daha çok bilgi vermeniz gerektiğine inanıyorum. Ofis adı ÇOK ama ÇOK önemli. Kafadan atmaya gelmez. Sizin kimliğiniz olacak nede olsa. Size özel olmalı, sizi tanımlamalı. Bize biraz kendinizi anlatın. Keyifli başlangıçlar dilerim.

  #3664
  İç Mimarlar 2nilşah Çapur
  Katılımcı

  Merhaba arkadaşlar,
  Öncelikle vakit ayırdığınız için ayrıca teşekkür ederim 🙂 belki bir arkadaşı ile birlikte ortak açma durumum var.o yüzden kendi ismim üzerinden gidemiyorum.daha genel,anlamlı ve tabi kulaga da hoş gelen bir şeyler oldun istiyorum. tek olsaydım NİLART olabilir diye düşünmüştüm fakat ortak olunca onu bi kenarı atmak durumunda kaldım maleseff. ben PEMBE hastası bi İç Mimarım 🙂 büyük ihtimal ofisimde pespembe bir şey olacak 🙂 çalışmalarımda düz şeylerdense farklı ve eğlenceli olsun diye uğraşırım.yerine ve müşteri profiline görede renkleri bolca kullanırım.
  İyi dilekleriniz ve önerileriniz için de çok çok tşk ederimmm arkadaşlar =) aklınıza bir şeyler gelirde yazarsanız sevinirim:) şayet ben de bulursam sizinle paylaşırım..

  #3665
  İç Mimarlar 7Ayça Tuncer
  Katılımcı

  Renk kullanımı ile bilinen ve öne çıkan ressamların akımına “les fauves” deniyor. Bu sanatsal akımın adı ise fauvism yada fovizm. Kelime aynı zamanda yırtıcı hayvan demek. Renk kullanmayı sevdiğiniz için, belki bu akım üzerine giderek iyi birşey bulunabilinir.

  #3666
  İç Mimarlar 8Mert Aksoylu
  Katılımcı

  Yoğun pembe kullanımını duyunca, biraz girly bir ofis canlandı kafamda benim 🙂 Mesela “pudra şekeri” desek adına, pespembe bir ofis olsa, içinde eğlenceli aksesuarlara yer verilse… Sizi iyi yansıtabilir. Dikkatimi çekiyor, iç mimarlık ofisleri kendi isimlerini kullanmaktansa daha yaratıcı isimlere yöneliyor bu aralar. Fark yaratmak için, özelliğini vurgulamak için iyi bir yol.

  #3667
  İç Mimarlar 9Arda Selçuk
  Katılımcı

  Pudra şekeri Ltd. güzel isim… Ama başka alternatifler de düşünelim.

  Üzerine yoğunlaşılması gereken kelimeleri sıralıyorum ben önce 🙂

  – İki (iki kişiden oluşacak)
  – Pembe/Pink/Rose
  – Farklı
  – Eğlenceli
  – Renkli
  – İç mekanlar
  – Design/Art/Arch

  İngilizce üzerinden de gidebiliriz daha uluslararası bir isim seçmek için:

  Roseart ? Archipink ? Pinkinteriors ?

  Aklına gelen yazsın bence bir şeyler 🙂

  #3668
  İç Mimarlar 10Dilara Uysal
  Katılımcı

  Girişiminizde bol başarılar diliyorum 🙂 Darısı başıma, umarım bende bir gün ofis açarım. Şimdilik maddi açıdan da bilgi açısından da kendimi henüz yeterli görmüyorum. Ofis adı olarak bende “pudra kutusu” diyeceğim. Yada ingilizce olsun derseniz “powder box”. Yazılan yorumları çok beğendim bu arada. Acayip heyecanlı bir süreç. Marka patenti konusunu bilmiyordum. Burada okuduktan sonra araştırdım. Konuyu bu açıdan düşünmek şartmış. Çünkü koyduğunuz ismin ve markanızın patentini almazsanız, sonradan size iş yerinizin adını değiştirtebiliyorlarmış. Rafet beye konuya değindiği için teşekkür ediyorum.

  #3673
  İç Mimarlar 2nilşah Çapur
  Katılımcı

  Teşekkür ederim Ayça Hanım,sayenizde bir şey daha öğrenmiş oldum. üzerinde durup incelicem =) çalışmalarımda da bana katkısı olacağına inanıorm,çok sağolun..

  Fikir güzel tşkler=) Ama pudra şekeri bana biraz daha hani bu son zamanlarda oldukça artan doğum günü partileri için cicili bicili şeyler yapan yerlere kullanılan isimler gibi geldi,ki var diye hatırlıorm =) yinede zaman ayırdığınız için çok tşk ederim Mert Bey..

  Rosart-archipink =) kulaga hiçte fena gelmiyor=) tşk ederimm Arda Bey güzel önerileriniz içinnn =)

  Öncelikle iyi dileklerinizi ve samimiyetiniz için tşk ederimm Dilara Hanım =) daha öncesinde bir ofis girişimim daha oldu fakat ortağımla anlaşamadığımız için ayrılmak durumunda kaldım malesef.. şimdi aynı yolu tekrar yürüyeceğim için biraz tedirgin biraz korkak fakat fulll heycanla yeniden bi girişimde daha bulunuyorum.. umuyorum ki bu sefer çok güzel olacak=) inancım büyükk =) umarım birgün aynı heycanı aynı telaşı hatta daha güzellerini sizde yaşarsınız=) tekrar teşekkürler..

  #3686
  İç Mimarlar 12mahmut oguz
  Katılımcı

  Merhaba Nilşah hanım ”santra” olabilir, işe yeniden başladığınız için

  #3687
  İç Mimarlar 2nilşah Çapur
  Katılımcı

  merhaba Mahmut bey, santra anlamını başta bilmiyordum araştırdım anlamıda güzel fakat ofisin ismi belli oldu =) ” Art’in ” olacak bir aksilik çıkmazsa.yine de wakit ayırdığınız için çok tşk ederiim.

  #3688
  İç Mimarlar 12mahmut oguz
  Katılımcı

  Yeni ofisiniz hayırlı olsun Nilşah hanım, iş hayatınızda başarılar dilerim. Mobilya imalatı hususunda desteğe ihtiyacınız olursa size yardımcı olabilirim.

  #3689
  İç Mimarlar 2nilşah Çapur
  Katılımcı

  çok tşk ederim iyi dilekleriniz için.. desteğiniz içinde ayrıca teşekkürler, mobilyalarımız eski iş yerimden hediye=) ama başka işlerde neden olmasın.. iyi çalışmalar

Bu konuyu cevaplamak için önce aramıza katılmalısınız.

X
X