Profil fotoğrafı

İç Mimarlar

 • Açık Grup
 • 2 hafta 6 gün önce
 • 402

  Mesajları

 • 138

  üyeler

nerede bu işler

Mesleki Paylaşımlar Forumlar İç Mimarlar nerede bu işler

Son güncelleme tarihi: İç Mimarlar 1Elif Sunat şu anda
4 Kişi
5 yanıt
 • Profil
  Gönderi
 • #4053
  İç Mimarlar 2mahmut oguz
  Katılımcı

  Bu aralar piyasa biraz durgun galiba , işler kırık , yapacak proje bulmakta zorlanıyoruz. bunun sebebi mevsimsel mi yoksa başka sebepleride varmıdır acaba. Sizin işleriniz nasıl, forum a katılımlarınızı bekliyorum, herkese saygılar.

  #4054

  İyi sabahlar Mahmut kardeşim. 30 küsür senelik meslek hayatımda böyle bir durgunluk görmedim ben. İnşaat piyasası resmen çökmüş durumda. Para akışı yok. Gecenin bu saati oturmamız da ondan, huzur kalmadı kimsede.. Bu seneden pek ümitli değilim açıkçası ama yinede Allah’tan ümit kesilmez. Bolu’da yaşıyorum ve İstanbul’da iş bağlantılarım var. Gidip geldiğim her seferde karşılaştığım arkadaşlardan tek duyduğum , abi paralar suyunu çekti, abi işler durma noktasında, abi şu arkadaş ta dükkanı kapatmış, bu batmış, bilmem ne. Nereye kadar gidecek bu durum bilmiyorum ama piyasanın içler acısı olduğu kesin. Mevzunun mevsimsel olduğunu düşünmüyorum. Ve kısa sürede düzeleceğini de. Sonumuz hayrola. Selamlar.

  #4056
  İç Mimarlar 2mahmut oguz
  Katılımcı

  Merhaba Haşmet bey , biz de Ankara’dayız , biz de sizin gibiyiz işler yok denecek kadar az piyasanın düzelmesini umut ediyoruz. Hayırlısı olur inşallah , selamlar.

  #4057

  İnşallah kardeşim. Umut etmekten başka çare yok şimdilik…

  #4058
  İç Mimarlar 6Egemen Altun
  Katılımcı

  Son iki senedir tam 6 kere iş değiştirdim arkadaşlar. Nereye işe girsem kapandı desem 🙂 Ben piyasanın gidişatının uzun zamandır iyi gitmediğini düşünüyorum. Yeni birşey değil bu yani. Artık iyice su yüzüne çıktı sadece ve her kesimden insanı (patronları da) etkilemeye başladı. Kadıköyde yaşıyorum ve her gün yeni bir dükkan, cafe kapanıyor. Diğer şehirlerde durum nasıl merak ediyorum. İnşaat sektörünü vurduğu kadar her sektör zararda. Herkese kolaylıklar dilerim. Konuyu açan arkadaşa teşekkürler bu arada. Belki beraber bu duruma bir çözüm bulabiliriz. Zor zamanlar gerçekten.

  #4059
  İç Mimarlar 7Elif Sunat
  Katılımcı

  Egemen selam, bende konuya katılayım çünkü gerçekten bu zorluklar nasıl aşılacak bilmiyorum. Bende gelecek yorumları merakla bekliyorum, sizler gibi. Herkes hep aynı şeyi söylüyor ‘ekonomi çok kötü’, ama biz bu çıkmazı nasıl aşacağız? Kimsenin çözüm önerdiği yok. Anca konuşuyoruz. Geçenlerde bir kampanya videosuna denk geldim, ünlüler hayatına sahip çık diyerek insanlarımıza para harcama çağrısında bulunuyor. Videoyu ekliyorum izlemek isteyen bakabilir.

   

  Şimdi ben bu kampanyayı hem takdir ettim – çünkü birilerinin en azından bir şeyler çapmaya çalışması güzel – hemde bir diğer tarafım bu girişimi çok mantıksız buldu. Çünkü çık dışarı para harca demesi kolay. Ama parası olmayanlar neyi harcayacak ? Yani ünlülerin tuzu kuru, parası olana harcaması kolay ama ya diğerleri , yani çoğunluk ? Daha gerçekçi bir kampanya olsaydı, mesela 50TL’lik alışveriş yapana , 50 TL de bizden gibisinden belki işe yarardı. Birilerinin elini taşın altına koyması lazım. Ama bu haliyle bana bir şey ifade etmedi. Büyük ve güçlü şirketler işi ele almalı bence veya devlet kurumları. Gücü yetmeyenlerin elinden birşey gelmiyor çünkü. Anca buradan fikir alışverişi yapabiliriz ki, o da güzel her şeye rağmen. En azından yanlız olmadığımızı görüyoruz. Belki birlikten güç doğar ve bunu hep beraber aşabiliriz. Sevgiler

Bu konuyu cevaplamak için önce aramıza katılmalısınız.

X
X