Profil fotoğrafı

İç Mimarlar

 • Açık Grup
 • 2 ay 1 hafta önce
 • 403

  Mesajları

 • 139

  üyeler

Meslek ustası

Mesleki Paylaşımlar Forumlar İç Mimarlar Meslek ustası

Son güncelleme tarihi: İç Mimarlar 1mahmut oguz şu anda
4 Kişi
6 yanıt
 • Profil
  Gönderi
 • #3696
  İç Mimarlar 2mahmut oguz
  Katılımcı

  Merhaba arkadaşlar, mobilya imalatı yaptırmak isteyen iç mimar arkadaşlarla tanışmak ve çalışmak istiyorum. Bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz. (Önerileriniz nelerdir)

  #3697
  İç Mimarlar 3Vural Tekinol
  Katılımcı

  Merhaba Mahmut bey,
  Doğru anladıysam mobilya atölyeniz var ve iç mimar arkadaşlar ile tanışmak istiyorsunuz. Bu konuyu açmanıza sevindim çünkü bu vesile ile bir kaç noktaya değinmek istiyorum. Ben bir mühendisim ve kendi iş yerim var. Çeşitli firmalardan her gün tanışma ve reklam mesajları alıyoruz. İnanın e-posta kutumuz bunlarla dolup taşıyor. Bıktık artık ve hiç birisini okumadan siliyoruz, o derece. Bu tanışma mesajlarını silmeye her gün en az 10 dakika zaman ayırmamız gerekiyor. Kimisi malzeme satmak için mesaj atar, kimisi tanışma randevusu ister, kimisi hiç ihtiyaç duymadığımız malzemelerden numune yollar… Delilik gibi. Size tavsiyem bunlardan hiç birisini yapmayın. İnanın çok ters tepiyor, negatif etki yapıyor. Size tavsiyem forumdan insanlarla yazışarak bir yakınlık kurmanız. Onlarla iletişim halinde oldukça zaten bu iş çevrenizi de otomatik olarak genişletiyorsunuz. Ben geçen sene forumdan tanıştığım bir mimarlık bürosuna proje hizmeti verdim mesela. Hem sosyalleşiyorsunuz, hem iş yapıyorsunuz. Tavsiyem bu yönde saygılarımla.

  #3698
  İç Mimarlar 4Alpay Sezgin
  Katılımcı

  Vural hocam çok güzel yazmışsın. Her kelimesine tek tek katılıyorum 🙂
  Bende iç mimarım ve çalıştığım ofiste hiç kimse (bende dahil) tanıtım mesajlarını okumuyor. Çok basit bir öneri olacak belki ama sitenin ana sayfasına gidip (www.mimarobot.com) anahtar teslim işler bölümüne firmanızı ekleyebilirsiniz. Mobilya atölyeleri diye bir kategori gördüm. Siteyi kullanan bir sürü iç mimar, müteahit ve mimarlar var. Onlar mobilya üretimi yaptırtmak istediklerinde, sizin iletişim bilgilerinize ulaşabilir eğer kendinizi eklerseniz. Hele birde eski müşterilerinizden rica edip yorum ve değerlendirme yazdırırsanız bence arama yapanların baya dikkatini çekersiniz. Vural hocamın da dediği gibi önemli olan ihtiyaç sahibi ile ihtiyaç anında buluşabilmek. Yoksa öyle kuru sıkı mail atarak kimse yeni müşteri bulamaz, ancak etrafa rahatsızlık verir. İyi akşamlar ve bol şans.

  #3699
  İç Mimarlar 5Gamze Sünneli
  Katılımcı

  Bizim mesleklerde reklam yapmak pek şık durmuyor gerçekten… Dilenci gibi bakıyorlar kendini tanıtmaya çalışanlara. Çok ihtiyacı var herhalde işi almaya diyip fiyatı öldürmeye kalkışıyorlar. En çok iş alanlar, çok işi varmış gibi duran, hiç reklam yapmayan ve herkes peşinden koşuyormuş gibi duranlar oluyor. Reklam yapmaktansa arayanın bulabileceği yerlerde var olabilmek bence de, çok ama çok daha akıllıca bir çözüm. Vural bey süper açıklamış olayı.

  #3700
  İç Mimarlar 2mahmut oguz
  Katılımcı

  Değerli mesajlarınız için çok teşekkür ederim. Yorumlarınız tam isabet olmuş,binevi benim hislerime tercüman olmuşsunuz. Gerçi Gamze hanım biraz kırıcı girişmiş ama olsun. Konu biraz reklam yapmaya odaklanmış ama sizin de bahsettiğiniz gibi bende bu tanıtıcı reklamların rahatsız edici ve itici olduğunu düşündüğüm için şimdiye kadar pek tevessül etmedim. Burada amacım reklam yapmak değildi sadece gereksinim duyduğum bir konuyu kısanet anlaşılır bir şekilde içine gizem katmadan sizlerle paylaşmak ve fikirlerinizi almak istedim. Onlarca reklam mailini silip benim mesajımı dikkate aldığnız için teşekkür ederim. SAYGILAR SUNUYORUM

  #3701
  İç Mimarlar 5Gamze Sünneli
  Katılımcı

  Hay allah, yanlış anlaşıldım 🙂 Ben sizin durumunuza özel yazmadım… İnanın, hepimiz yaşıyoruz aynı sorunu anlamında yazdım. Mesela bakkal dükkanımız olsa, broşur, magnet yaptırtıp komşu binalara dağıtabilir insan. Kimse o bakkalı kötü algılamaz bunu yaptığı için. Ama yapı sektöründe faaliyet gösterenler için böyle yöntemler ters tepiyor demek istedim. Çevreniz geniş olmak durumunda, reklamdan ziyade arayanın sizi kendisi bulması önemli diye düşünüyorum. Bir tanıdık tavsiyesi veya internetten bunun gibi siteler aracılığı ile. Ayrıca konuyu açtığınız için bende teşekkür ediyorum, çünkü son derece önemli bir hususa değinmişsiniz. İnsan kendi yaptığı işler ile var olabiliyor sektörde. İşini göstermeyi ve çevresini genişletmeyi bilmek lazım. Herkese selamlar.

  #3702
  İç Mimarlar 2mahmut oguz
  Katılımcı

  Merhaba, Gamze hanım bu meslekte yeni degilim fakat, yeni bir oluşum içerisindeyim,yani yolun başında sayılırım onun için sizin bahsettiğiniz gibi bu alanda iyi kullanacağım bir çevrem henüz yok. Sizi yanlış anlamış değilim sadece nazire yaptım 🙂 söylediklerinizi çok doğru buluyorum.İnsanın yaptığı işlerle kendini gösterebilmesi için de ona bir fırsat verilmesi gerektiğini düşünüyorum… Saygılar.

Bu konuyu cevaplamak için önce aramıza katılmalısınız.

X
X