cloudfront

MİMARLIK ROBOTUNU

Kimler Kullanır ?

Doğru Mimarı Arayanlar

En iyi mimar diye birşey yoktur. Her işin türüne, bütçesine veya tarzına en uygun olan mimar o iş için "en doğru mimardır". Mimarlık robotu içinde bulunduğunuz şartlar ve projenizin koşullarını sadece iki adımda analiz eder. Veritabanından sizin durumunuza en uygun mimarları belirleyip, hedef odaklı önerilerde bulunur ve rehberlik eder.

Tam bana göre!
Tasarımdan Esinlenenler

Tasarım meraklılarına her konuda esin kaynağı olacak, en başarılı mimarlık ve tasarım örneklerini bu özel galeride bulabilirsiniz. Beğendiklerinizi sosyal medyadan paylaşabilir, dilediğiniz kelimeye göre arama yapabilirsiniz. Tasarımcı mimarlar kendi uygulanmış eserlerini de galeriye yükleyebilir, beğeni ve paylaşıma açabilirler.

Tam bana göre!
Maliyet Hesaplayanlar

Mimarlık robotunun maliyet hesap makinesi yapı işlerinin proje, uygulama ve üretim alanlarındaki iş kalemleri için bütçe öngörüsü yapmanızı sağlar. Hesap makinesi 2021 senesinin malzeme ve işçilik fiyat ortalamaları baz alınarak oluşturulmuştur. Gerekli malzeme miktarlarını, malzemelerin maliyetini ve azami işçilik bedellerini hesaplar.

Tam bana göre!
Farklı Malzeme Sevenler

Kataloglar bölümü yıl boyu süren bir fuar alanı gibidir. Tedarikçi firmalar güncel ürün ve malzeme çeşitlerini duyurur. Ziyaretçilerimiz yeni çıkan ürünlerden hızlıca haberdar olur. Diledikleri kategorideki ürünleri karşılaştırabilir, tedarikçi firmalar ile iletişime geçebilir veya beğendikleri katalogları sosyal medyadan paylaşabilirler.

Tam bana göre!
Mimarlık ve Proje Ofisleri

Mimarlık ofisleri galerisinde listelenen bütün mimarlık büroları, aynı zamanda mimarlık robotu tarafından mimar arayanlara da önerilmeye başlar. Böylece ofisler reklama ihtiyaç duymadan müşteri portföylerini genişletmiş olur. Mimarlık ofisleri kolayca sektörel firmalar ile bağlantıya geçebilir, kaliteli çalışanlar ve yeni iş ortakları edinebilirler.

Tam bana göre!
Çevresini Genişletenler

Yapı sektöründe hizmet veren veya öğrenim gören renkli üyelerimizin bütün paylaşımlarına artık kolayca ulaşabilirsiniz. Meslek gruplarına forum kısmından soru yöneltebilir, yenilikler, yarışmalar, konferanslar, sergiler ve diğer bütün güncel etkinliklerden haberdar olabilirsiniz. Sosyal forum platformuna üye olun, iş çevreniz genişlesin.

Tam bana göre!
Hızlı Hizmet Arayanlar

Anahtar teslim işler bölümünde, tek kalem bir işi baştan sona kendi bünyesinde çözebilen firmalar yer alır. Galeriyi mimarlar ve yapı sektörü firmaları kadar, belirli bir ihtiyacını karşılamak isteyen herkes kullanabilir. Bir hizmeti işin uzmanından almak isteyenler, konumlarına en yakın firmalara mobil cihazlarından kolayca ulaşabilmektedir.

Tam bana göre!
Serbest Çalışan Kişiler

Serbest çalışmayı tercih eden mimar ve tasarımcılar bu galeride yer alarak daha geniş bir müşteri çevresi ve iş sürekliliğini yakalayabilir. Mimarlık ve yapı sektörü firmaları için bir konuda uzmanlaşmış kişilerle iş birliği yapmak, iş yükünün iş gücüne denk gelmediği zamanlarda hem ekonomik hem de verimli bir çözüm olarak benimsenmiştir.

Tam bana göre!
Uzman Sektör Firmaları

Mimarlar çalışmalarında pek çok farklı disiplin ve ekip ile bir araya gelirler. Bu galeride teknik bir konuda uzmanlaşmış ve proje gruplarında yer almaya alışık olan firmalar listelenir. Mimarlık robotu yapı sektöründe faliyet gösteren ve farklı alanlarda uzmanlaşmış firmaları çatısı altında buluşturarak, aralarındaki iş birliği ve paylaşımları arttırır.

Tam bana göre!
Haberleri Takip Edenler

Türkiye'nin en güncel yapı sektörü haberlerine ulaşmak isteyenler bu bölümü takip ederler. Mimarlık robotu editörleri güncel sektör haberlerini sürekli biçimde takip ederek, özet bilgiler aktarır. Yazarlarımız ise belirli aralıklarla temalı haber yazıları yayınlar. Haber ve yayın bölümünden detaylı etkinlik duyurularına erişmek de mümkündür.

Tam bana göre!
Bize Katkıda Bulunanlar

Mimarlık robotu kullanıcı, ziyaretçi ve katılımcıların katkısı ve paylaşımları ile kendi kendine şekillenen interaktif bir sistemdir. Yönetime ulaşan bütün yeni fikir ve görüşler dikkate alınır. Yapılan değerlendirmeler sonucu verilen kararlar yazılım bölümü tarafınca hayata geçirilir ve yeni bölümler yayına girer. Fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Tam bana göre!
Aramıza Katılacaklar

Mimarlık robotunun galerilerinde listelenerek aramıza katılan firma ve kişiler, 'katılımcı' olarak anılırlar. Katılımcıların öncelikle, yapılan işin türüne, sektörel alanına ve hizmet grubuna göre durumlarına denk düşen bölümü ve kategoriyi bulmaları gerekir. Galerilerin özellik ve tanımlarının yer aldığı bu bölüm, yeni katılımcılara yol gösterir.

Tam bana göre!

Peki, mimarlık robotu nedir ?

Mimarobot gelişmiş ve çok yönlü bir veritabanı sistemidir. Sadece mimarlara değil, herkese hitap eder. Mimarlık ile işi olan, bilgi almak isteyen veya belirli bir ihtiyacını gidermenin peşinde olan herkese açık, tam interaktif bir platformudur. Veri analizi yapabilen robotu sayesinde, doğru mimarı bulmak isteyen birey ve firmalara rehberlik eder. Böylece kullanıcılarımız yaptırtacakları işin niteliğine göre projelerine en uygun mimarı bulabilir, yaklaşık yapı maliyetlerini hesaplayabilir, tasarım örneklerinden faydalanabilir, yapı profesyonelleri ile tanışabilir veya anahtar teslim iş yapan firmalara ve ürün kataloglarına kolayca ulaşabilirler. Mimarlık robotu aynı zamanda meslek profesyonellerinin birbirleriyle sürekli olarak iletişim içinde olmalarını ve firmaların kendi müşteri kitlelerine daha kolay ulaşabilmelerini amaçlar. Sisteme hem bilgisayar ortamından hem de mobil cihazlardan (Ios ve Android) erişmek mümkündür. Mimarobot'a üye olmak ücretsizdir. Sistem üyelerini sürekli olarak güncel konulardan haberdar eder, forum ve iletişim altyapılarından faydalandırır, sektör profesyonellerini bir araya getirir ve yıl boyunca çeşitli fırsatlar sunar.


Keşfetmek istiyorum

Haberdar Olun