Mimarobot – Anahtar Teslim

Contact phone number:

Contact email:

Listeleme Kuralları

– Bu bölümü kullanmadan önce lütfen üst menüden ‘ANA SAYFA’ butonuna tıklayarak sitenin ana sayfasında yer alan Genel Bilgi ve Kurallardaki açıklamaları okuyunuz. Gizlilik Politikamıza ulaşmak için de, Gizlilik bölümüne bakabilirsiniz. Bu bölümü kullanıyor olmanız, bu açıklamalarda yer alan hususları okuduğunuz ve kabul ettiğiniz anlamına gelecektir.

– Siteye üyelik ücretsizdir. İş yeri profilini veritabanına eklemek isteyen katılımcı kullanıcılar, kendilerine en uygun olan listeleme seçeneğini seçmek suretiyle işlemlerine devam edebilirler.

– Sistemde üye olsun ya da olmasın, tüm kullanıcılar sistemi kanunlara, dürüstlük kurallarına ve genel ahlak ilkelerine uygun olarak kullanmak zorundadır. Hem kullanıcıların doğru bilgilere ulaşmasını sağlamak hem de üyelerin iftira ve karalamalara maruz kalmasını önlemek için güncel, doğru ve tam bilgiler vermeniz ve başkalarının haklarına ve itibarına saygı göstermeniz gerekmektedir.

– Mimarobot, sitede listelenen hizmetlerin sağlayıcısı olmadığı gibi, herhangi bir şahıs, kurum ve hizmeti önermek veya teşvik etmek gibi bir amaç da taşımamaktadır. Bu nedenle, Mimarobot site üzerinden kurulan ilişkilerin ve hizmetlerin tarafı değildir ve bu konuda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

– İş yerinizin tanıtımını yaparken güncel ve doğru bilgiler sunmanız, hem kullanıcıların hem de sistemde kayıtlı tüm kişi ve kurumların doğru bilgiye ulaşmaları ve mimarlık mesleğinin itibarı ve gelişmesi için son derece önemlidir. Gerçeği yansıtmayan, yalan ve yanıltıcı bilgiler, haksız rekabete yol açabilecek bilgi ve yorumlar sistem tarafından işleme alınmaz, işleme alınmış olanlar silinir ve bu tür içerikleri ekleyen Üyelerin üyelikleri Mimarobot tarafından iptal edilir, kullanıcıların sisteme giriş yapması engellenebilir.

– Katılımcı üyeler tarafından sisteme yüklenen bilgilerin güncelliği ve doğruluğu zaman zaman Mimarobot tarafından kontrol edilecektir. Ancak Mimarobot üyeler tarafından sisteme yüklenen bilgilerin güncelliği, doğruluğu ve tamlığı hakkında güvence vermemektedir.

– Sisteme içerik yükleyen her Üye, yüklediği yazılı, işitsel ve görsel içeriğin hukuki ve cezai sorumluluğunu kendisi taşır, Mimarobot’un bu konuda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

– Veritabanımızdaki iş yerleri ile çalışmaya karar vermek veya vermemek tamamen Kullanıcıların takdirinde olup verilecek kararların sonuçları ve sorumluluğu da Kullanıcılara aittir. Mimarobot kullanıcılar ile iş yerleri arasında kurulan ticari veya hukuki ilişkinin tarafı değildir.

– Listeleme esnasında siteye yüklenen vitrin resmi, firmanızın logosunu içermelidir. Bu görsel 270x280px (72px/inch) özelliğinde olmalıdır.
Diğer görsel malzemelerin tamamı 1250x800px (72px/inch) özelliğinde olmalıdır ve listelenen iş yerinin yaptığı işlerden seçilmiş olmalıdır. Konuyla alakasız görseller veya şahıs resimleri kullanılmamalıdır. Bu kurala uyulmadığı taktirde, grafik ekibimiz seçilen görselleri silmek, değiştirmek veya düzenlemek suretiyle müdahale edebilir.

– İş yerinin adı, bilgileri ve diğer yazılar (adres, yorum, vs.) sadece büyük veya küçük harflerle yazılmamalıdır.

– Din, dil, ırk ayrımına yönelik olan, genel ahlak kurallarına uygun olmayan, cinsel ve pornografik içerikler ve/veya nefret söylemi içeren yazı ve görseller gönderilirse, listeleme gerçekleşmez ve kullanıcının üyeliği sona erdirilir.

– Listeleme kurallarına uyulmaması sebebiyle tarife bitiminden evvel yayından kaldırılan içeriklere dair hiç bir şartla geri ödeme / para iadesi yapılmaz.

– Listelenen iş yerlerine, kullanıcılar tarafından yorum ve puanlama yapılabilir. Bu yorumlar genel ahlak kurallarına uygun olduğu sürece sitemizde yayınlanacaktır. İş yerlerinin, kendi profil sayfalarına yapılan olumlu/olumsuz yorumlara cevap verme hakları ise her zaman saklı olacaktır.

Galeri kullanımı ve yönetici onayını almak konusunda genel tavsiyeler:

– İş yeri adı bölümüne sadece firmanızın adını yazınız.

– Web sitenizin yayında ve erişilebilir olduğundan emin olun.

– İletişim bilgilerinizin gerçek ve erişilebilir olduğundan emin olun.

– Görseller kısmında firmanızın logosu mutlaka yer almalıdır.

– Görseller alanında ayrıca işlerinizden örneklere yer verebilirsiniz.

– Görseller kısmında manasız işaretler, sembol, vesikalık resmi, kişi fotoğrafları, vb resimler kullanmayınız.

– Galeride yayına giren görsellerin üzerinde çeşitli yazılar, telefon numarası, adres gibi bilgiler bulunmamalıdır.

– Vitrin resmi olarak seçilen görsel mutlaka firmanın logosu olmalıdır.

– Galeride sergilenen görseller yeterince kaliteli bir çözünülürlüğe sahip olmalıdır. Aksi halde editörlerimiz duruma müdahale ederek görsellerde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

– Açıklama bölümü firma hakkında genel bilgiler vermek için kullanılmalıdır. Tanıtıcı içerikler tercih edilmeli, ancak reklam niteliğinde, övgü ve tezahürat içeren yazılara yer verilmemelidir.

– Açıklama bölümünde yer alan yazılar anlam ve cümle niteliği taşımak zorundadır. Kelime gruplarından oluşan anlamsız içerikler yönetici onayından geçemez ve galeride yayınlanmaz.

– Galeride yayınlanan firmaların adres bilgileri eksiksiz ve hatasız olmalıdır.

– Galeride yayınlanan firmaların telefon numaraları sabit hatlı olmalıdır. Cep telefonu gibi şahsi bilgilerin galeride yayınlanmaması gerekmektedir.

– Seçilen kategoriler ve firma profilinin sahip olduğu özellikler gerçeği yansıtmalı ve aldatıcı olmamalıdır.

– Yazı fontlarında büyük harf, rengarenk kelimeler ve büyüyen küçülen puntolarda içerikler yazarak dikkat çekmeye çalışmak yöneticinin onay vermemesine sebebiyet verebilir. Galeri içeriklerinin belirli bir formatta olması ve amacından sapmamasına dikkat etmek gerekmektedir.

– Firmanızın web sitesinde işlerinizden örnekler, firma bilgileriniz, ekibiniz ve referanslarınız gibi bilgiler mutlaka yer almalıdır.

– Yayın süreniz boyunca firmanızı ve çalışmalarınızı en gerçekçi şekilde tanımlayacak fotoğraflar ve bilgiler paylaşmanız gerekmektedir. Aksi halde editörlerimiz duruma müdahale ederek firma profilinizi düzenleme veya yayından kaldırma yetkisini kullanabilir.

– Listeleme işlemi aşamasında veya yayın süresi boyunca katılımcının site kurallarını ihlal etmesi durumunda, Mimarobot katılımcının yayın süresine son verme hakkına sahiptir. Bu işlemler ile ilgili olarak Mimarobot’un bildirimde bulunma veya gerekçe gösterme zorunluluğu yoktur.

– İhlal sebebiyle sona erdirilen listeleme tarifesinin bedeli katılımcıya iade edilmez.

– Yanlış galeride olduğunuzu düşünüyorsanız Mimarlık Robotunun bütün galerileri hakkında detaylı bilgiye erişmek üzere buraya tıklayınız.

 

Son güncelleme: 30/12/2017


SSL Secure